KOLTIX
KOLTIX

BIO

Jmenuje se Jiří aka Koltix, ročník 85, pochází z města Přibyslav, které se nachází na Vysočině. Jako každý správný DJ začal i on na vinylových plackách přibližně před 12 lety, když studoval na vysoké škole v Brně. Kde se snažil prosadit v místních klubech. Jeho vinylová éra trvala okolo 5ti let, ale už v té době chtěl hrát i tracky, které se nedaly sehnat na vinylech, proto si pořídil ke své výbavě i jeden CDJ. Postupem času, cítil stále větší potřebu zahrnout do svých setů nové tracky, ale kombinace jednoho CDJ s gramofony nebyla úplně šťastná. Díky příchodu nových tecnologií bylo Serato jasná volba do budoucna, velmi rychlá platforma využívající gramofonů a speciálních vinylů, která uměla hrát zvolené tracky. Od té doby se podstatným způsobem změnil jeho stylový repertoár, převážně Liquid Funk a trochu i komerční Dancefloor.

Jeho aktuální hraní se dost odvíjí od momentální nálady, dokáže zahrát jak pohodový set, tak i pořádnou nálož. Pokud máte příležitost slyšet na akci jeho hraní, hned víte, že hraje právě on, má totiž velmi charakteristické přechody mezi kvalitně vybranými tracky. On sám se považuje za Dje staré školy, proto u něj můžete slyšet spíše klasický styl drum’n’bassu. A netají se ani tím, že si rád zahraje i Breakbeat. V dnešní době je jeho ideální setup dva gramofony a mix s lehkým crossfaderem, kvůli jeho nové vášní, která je scratchování, sice sám přiznává, že není ani zdaleka dobrý jak by si přál, ale za zmínku to stojí.

Nicméně k vinylům jako takovým se stále rád vrací, zvláště pak v jeho společném projektu Beat Architects, který založil on a jeho dlouholetý kamarád a učitel hudby Jakub Šnýdl. Jedná se o projekt využívající živých nástrojů, scratchů a vyprojektovaných zvuků pro hraní elektronické hudby. Spolu mají složeno okolo 10ti tracků z toho dva jsou k dispozici na webu. Pro skládání a výrobu zvuků využívá program Reason, který využíval již mnoho let před tím.

 

STYL

DRUM AND BASS

ODKAZY

FACEBOOK - PROFIL SOUNDCLOUD - MUSIC YOUTUBE - PROFIL

Sdílet:

PRESS PACK

BIO - CZ

BIO - EN

PHOTO - JPG

PRESS PACK - ALL

BOOKING

Pro booking DJe kontaktuj

JAKUB POKORNÝ

FACEBOOK - PROFIL
EMAIL: jakub@ultimacrew.cz

Copyright © 2018 ULTIMA CREW. Všechna práva vyhrazena
Go to top